1. Przeżywamy 23 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Dziękujemy za posługę Słowa ks. dr. Jackowi Froniewskiemu kanclerzowi Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej. Grupa naszych Parafian z ks. Janem jest na pielgrzymce w Częstochowie i dzisiaj przed Cudownym Obrazem będą modlić się w intencji naszej wspólnoty parafialnej.
  2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:

w czwartek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego

w sobotę Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Na Mszę św. o godzinie 18.00 zapraszamy Różę Matki Bożej Bolesnej.

  1. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek 10 września o godzinie 19.00 na plebanii.
  2. Na Modlitwę Uwielbianie z prośbą o uzdrowienie duszy i ciała zapraszamy we wtorek 11 września po wieczornej Eucharystii do naszego kościoła parafialnego.
  3. Na nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła i modlitwą różańcową zapraszamy w czwartek 13 września po wieczornej Eucharystii. Szczególnie zapraszamy na wieczorną Mszę św. i na tę modlitwę wszystkie rodziny, które w ostatnim roku przyjęły Maryje w znaku figury Matki Bożej Fatimskiej w swoich domach. Będziemy modlić się za wstawiennictwem Matki Bożej w intencji tych wszystkich rodzin oraz w intencjach zapisanych w księgach pamiątkowych.
  4. Lektorów, ministrantów i ich rodziców zapraszamy w sobotę 15 września na Mszę św. o godzinie 9.00 a następnie na spotkanie do salki ks. Zygmunta Jaroszka. W tym dniu zakończony zostanie konkurs wakacyjny na najsolidniejszego ministranta.
  5. Koperty na ofiarę na rozbudowę naszej świątyni osoby chętne będą mogły wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę po Mszach św. przed kościołem. W niedzielę 23 września ofiary składane na tacę w całości będą przeznaczone na rozbudowę naszej świątyni. W najbliższym tygodniu mamy otrzymać pozwolenie na rozbudowę naszej świątyni i chcemy jeszcze w miesiącu wrześniu rozpocząć prace przygotowawcze do wylania fundamentów. Prosimy Parafian o modlitwę w tej intencji.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w ramach akcji Wyprawka dla Żaczka dla dzieci z Kresów II Rzeczpospolitej. Zebrane zostało 994,30 zł. Bóg zapłać.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELI.
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę i cały nadchodzący tydzień. Serdeczne życzenia składamy wszystkim, którzy przeżywają osobiste czy rodzinne uroczystości.
  9. Z naszej parafialnej wspólnoty w ostatnim czasie do wieczności odeszli: † Helena Argasińska (99 lat), Zbigniew Matczak (64 lata), Halina Laskowska (67 lat). Polećmy zmarłych Parafian oraz naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...