OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15.04.2018

  1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną. Jest to także niedziela, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Wierni, którzy poświęcą minimum pół godziny dziennie bez przerwy na czytanie Pisma Świętego mogą uzyskać odpust zupełny. Za posługę duszpasterską dziękujemy ks. dr Ryszardowi Zawadzkiemu, bibliście i kierownikowi Studium Języków Biblijnych i Nowożytnych Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
  2. Koperty na ofiarę na rozbudowę naszej świątyni osoby chętne mogą wziąć dzisiaj od przedstawicieli Rady Parafialnej po Mszach św. przed kościołem. W przyszłą niedzielę (22 kwietnia) ofiary składane na tacę w całości będą przeznaczone na rozbudowę naszej świątyni.
  3. Na nabożeństwo Słowa Bożego zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.00 do naszego kościoła. Zachęcamy do zapisywania na kartkach przygotowanych pod filarem pytań dotyczących wszelkich wątpliwości, kontrowersji i niejasności z jakimi możemy się spotkać w trakcie lektury Pisma Świętego. Kartki można wrzucać do skarbony. Podczas nabożeństwa ks. Ryszard będzie odpowiadał na zadane pytania.
  4. Na modlitwę różańcową w intencji naszej parafii zapraszamy w poniedziałki, piątki i soboty pół godziny przed poranną Mszą św. a we wtorki, środy i czwartki pół godziny przed wieczorną Eucharystią.
  5. Krąg Biblijny na swoje spotkania z ks. Krzysztofem zaprasza od tego tygodnia w każdy wtorek po wieczornej Mszy św. w salce ks. Zygmunta Jaroszka. Serdecznie zapraszamy.
  6. Spotkanie Akcji Katolickiej dotyczące Festynu Parafialnego odbędzie się w piątek po wieczornej Eucharystii w salce ks. Zygmunta Jaroszka. Serdecznie zapraszamy również wszystkie osoby, które chciałyby włączyć się w jego organizacji.
  7. Spotkanie organizacyjne w związku z rocznicą I Komunii Świętej dla dzieci i rodziców odbędzie się w niedzielę 22 kwietnia o godzinie 17.00 w salkach parafialnych. Rocznica odbędzie się 27 maja.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM księża, którzy pracują z młodzieżą opowiadają jacy są młodzi ludzie i czy mogą się od nich czegoś nauczyć. W NIEDZIELI przeczytamy o obchodzonym dzisiaj Drugim Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego pod hasłem „Weźmijcie Pismo Święte”.
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom w Tygodniu Biblijnym życzymy owocnego spotkania ze Słowem Bożym. Składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny czy jubileusze.
  10. Z naszej parafialnej wspólnoty w ostatnim czasie do wieczności odeszli: † Felicjan Schnitzer (89 lat), Danuta Domarecka (68 lat), Ewa Dyczko (51 lat). Polećmy zmarłych Parafian oraz naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...