1. Przeżywamy 17 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Za posługę duszpasterską dziękujemy Adamowi Locie. Od 3 sierpnia prawie miesięczną posługę w naszej parafii w ramach zastępstwa rozpocznie neoprezbiter ks. Arkadiusz Krzeszowiec.
  2. Wakacyjny porządek Mszy św. obowiązuje do 31 sierpnia. Msze św. w niedziele bez zmian, w tygodniu w poniedziałki o godzinie 8.00, we wtorki, środy, czwartki i piątki o 18.00, w soboty o 9.00 i 18.00. Spowiedź święta w okresie wakacyjnym może ulec zmianie, dlatego prosimy o zapoznanie się z planem wywieszonym w gablocie i na konfesjonale.
  3. Na Mszę św. w intencji Róży MB Anielskiej zapraszamy o godzinie 18.00 w czwartek 2 sierpnia a następnie na spotkanie członków grupy do salki ks. Zygmunta Jaroszka.
  4. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:

we wtorek bł. Ignacego z Loyoli, prezbitera

w środę św. Alfonsa Liguori, biskupa i doktora Kościoła

w sobotę św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

  1. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę św., w czasie której za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będziemy modlić się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
  2. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.00. Za ks. Jana w tym dniu odwiedzi chorych w ich domach ks. Arek a ks. Krzysztof odwiedzi chorych i pożegna się z nimi w sobotę.
  3. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w pierwszą sobotę miesiąca na Mszę św. o godzinie 9.00 a po niej na nabożeństwo ku czci NMP Matki Miłosierdzia i zmiana tajemnic różańcowych.
  4. XXXVIII Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę pod hasłem Veni! wyruszy w czwartek 2 sierpnia sprzed Archikatedry Wrocławskiej. Zachęcamy wszystkie osoby, którym choroba, wiek, niepełnosprawność, brak urlopu czy potrzeba opieki nad osobami starszymi uniemożliwiają pieszą wędrówkę do zapisywania się do grupy duchowych pielgrzymów. Osoby te będą w czasie trwania pielgrzymki spotykać się na codziennej modlitwie. Zapisy w zakrystii do 2 sierpnia, kiedy rozpoczniemy duchowe pielgrzymowanie Mszą św. o godzinie 20.00, po której odmówimy różaniec i odśpiewamy Apel Jasnogórski. Od 3 do 10 sierpnia codziennie o 20.30 dla pielgrzymów wspólny różaniec, konferencja i Apel Jasnogórski. Każdy duchowy pielgrzym otrzyma specjalnie przygotowany Przewodnik i znaczek pielgrzymkowy.
  5. Zachęcamy do czytania katolickich tygodników: NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku wakacyjnego. Obchodzącym urodziny, imieniny czy jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.
  7. Z naszej parafialnej wspólnoty w ostatnim czasie do wieczności odeszli: † Kazimierz Masłowski (62 lata), Irena Szwejk (94 lata), Maria Bielecka (85 lat). Polećmy zmarłych Parafian oraz naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...