1. Przeżywamy 22 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godzinie 17:00 modlitwą w ciszy, o godzinie 17:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo. W naszej parafialnej wspólnocie witamy nowego wikariusza ks. Macieja Palecznego i prosimy o modlitwę w intencji jego posługi.
  2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego odprawiona zostanie w poniedziałek 3 września o godzinie 8.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i pracowników oświaty.
  3. W najbliższym tygodniu wracamy do porządku Mszy św. w roku szkolnym września od poniedziałku do czwartku o godzinie 8.00 i 18.00, w piątek o 8.00, 15.00 i 18.00, w sobotę o 9.00 i 18.00.
  4. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:

w poniedziałek św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

w sobotę święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godzinie 18.00 poświęcenie ziarna na zasiew oraz nasion

1. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę św., w czasie której za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będziemy modlić się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
  2. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.00. Ks. Jan w tym dniu odwiedzi chorych w ich domach.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tematem GOŚCIA NIEDZIELNEGO jest pielgrzymka papieża Franciszka do Irlandii. W NIEDZIELI przeczytamy o Westerplatte w 79. rocznicę ataku wojsk niemieckich. Dla dzieci jest także MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.
  4. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy bezpiecznych powrotów z urlopów, ale także do pracy i szkoły po wakacyjnym wypoczynku.