WYDARZENIA, CO NAS CZEKA
PIERWSZE NIEDZIELE MIESIĄCA- adoracja Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia o godzinie 1700.

PIERWSZE CZWARTKI MIESIĄCA- na wieczornej Mszy św. o godz. 1800, za wstawiennictwem św. Jana Pawła II modlimy się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.

PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA- sakrament pokuty od godz. 1700. Ks. Jan odwiedza chorych. Po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA- zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 900 i nabożeństwie ku czci NMP Matki Miłosierdzia. Ks. Krzysztof odwiedza chorych.

13 DNIA KAŻDEGO MIESIĄCA- Msza św. o godz. 1800 w intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej Fatimskiej w swoich domach.

TRZECIE NIEDZIELE MIESIĄCA- podczas Mszy św. o godz. 1230 udzielany jest sakrament chrztu św. W soboty poprzedzające, po wieczornej Mszy św., o godz. 1800 spotkanie dla rodziców i chrzestnych przygotowujące do tego sakramentu.


SIERPIEŃ

WAKACYJNY PORZĄDEK MSZY ŚW. Obowiązuje do 31 sierpnia. Niedziele bez zmian, w tygodniu, w poniedziałki o 800, w pozostałe dni o 1800. Zachowane są też Msze św. w soboty o 900 z Nabożeństwem do Matki Bożej Miłosierdzia. Spowiedź święta w okresie wakacyjnym może ulec zmianie, dlatego prosimy o zapoznanie się z planem wywieszonym w gablocie i na konfesjonale.

2 (czwartek) MSZA ŚW. W INTENCJI RÓŻY MB ANIELSKIEJ o godz. 1800, a następnie spotkanie członków grupy.

3 -18 REKOLEKCJE DOMOWEGO KOŚCIOŁA IIº w Bardzie Śląskim (E i J Gładcy oraz ks. Jan).

6 (poniedziałek) ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO.

13 (poniedziałek) NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE z procesją i modlitwą różańcową po Mszy św. o godz. 1800.

15 (środa) UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę (800, 930, 1100, 1230, 1800). Modlimy się za Ojczyznę. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na budowę kościołów w naszej Archidiecezji.

19 (niedziela) ZBIÓRKA DO PUSZEK W RAMACH AKCJI „WYPRAWKA DLA ŻACZKA” organizowanej przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zostanie przeprowadzona po Mszach św.

26 (niedziela) UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Ks. Krzysztof Głuszko będzie odprawiał w koncelebrze Mszę św. dziękczynną o godz. 1230 za pobyt w naszej parafii.

27 (poniedziałek) 29. ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA. Na Mszy św. o godz. 800 będziemy modlić się w intencji zamówionej przez Żywy Różaniec za ks. Zygmunta Jaroszka i budowniczych naszego kościoła oraz za osoby, które przez te wszystkie lata dbały i które dbają o naszą świątynię.

30 (czwartek) Zapraszamy na wspólne świętowanie 29. rocznicy poświęcenia naszego kościoła na Mszy św. o godzinie 1800. Będziemy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II modlić się za naszą wspólnotę parafialną. Po Eucharystii zapraszamy na tort urodzinowy.

 

Przebywającym na urlopach życzymy udanego wypoczynku. Podczas wakacji pamiętajmy o niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Zwróćmy uwagę na właściwy strój kiedy udajemy się do kościoła.