1. Przeżywamy 28 niedzielę w ciągu roku. W ramach akcji Zatrzymaj Aborcję przed kościołem są zbierane podpisy. Celem projektu jest wyeliminowanie z polskiego prawa przepisu pozwalającego na dokonanie aborcji eugenicznej. W dniu dzisiejszym odbywa się w całej Polsce liczenie obecności wiernych na Mszach św. i przystępujących do Komunii Świętej.
2. Dzieci i rodziców zapraszamy na Msze św. o godzinie 11.00. Wszystkie dzieci otrzymują Ziarna nawiązujące do ewangelii, które wypełniają i przynoszą do kościoła w następną niedzielę. Po Mszy św. będzie odbywało się losowanie nagród.
3. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy przez cały miesiąc październik w niedziele o godzinie 17.00, w tygodniu o godzinie 17.30 a później Msza św. wieczorna.
4. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
w poniedziałek: uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej, zapraszamy na Msze św. o godzinie 8.00 i 18.00.
w środę: święto Łukasza Ewangelisty.
5. Podczas zbiórki na stypendia dla uzdolnionej młodzieży w ubiegłą niedzielę zostało zebrane 1618,45zł. Bóg zapłać za wrażliwość i złożone ofiary.
6. Ostatni w tym roku kurs przygotowania do Sakramentu Małżeństwa rozpocznie się w naszej parafii w sobotę 21 października o godzinie 15.00 w salce ks. Aleksandra Zienkiewicza. Kolejne spotkania będą się odbywały 4 listopada, 18 listopada i 25 listopada.
7. Przymiarki strojów pierwszokomunijnych będą odbywać się po nabożeństwie różańcowym w sobotę 21 października, w poniedziałek 23 października oraz we wtorek 24 października w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
8. Parafialna Pielgrzymka na Jasną Górę organizowana jest 22 października. Kulminacyjnym punktem będzie Msza św. w Kaplicy Jasnogórskiej o godzinie 12.00. Koszt 30 zł. Ze względu na małą ilość osób, które wyraziły chęć wspólnego dwudniowego wyjazdu tę pielgrzymkę ograniczamy do jednego dnia. Zapisy dzisiaj po każdej Mszy św. Więcej informacji i szczegółowy plan na plakatach przed kościołem, na stronie internetowej i na facebook’u.
9. Zapraszamy chętne dziewczyny z klas III, IV i V na zbiórki harcerskiej gromady wilczkowej działającej w ramach Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza. Zbiórka odbędzie się w sobotę 28 października o godzinie 10.30. Rozpoczęcie przy drzwiach głównych kościoła.
10. Rodziny z naszej parafii zapraszamy na weekendowy wyjazd do Nysy w dniach 24-26 listopada. Plan na stronie internetowej i facebook’u.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w GOŚCIU NIEDZIELNYM znajdziemy artykuł o Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w 100-lecie istnienia uczelni. W NIEDZIELI przeczytamy wywiad z Adamem Woronowiczem, odtwórcą głównej roli w filmie „Dwie Korony” o św. Maksymilianie Marii Kolbe. W kolejnym numerze parafialnej gazetki U PANI OSTROBRAMSKIEJ znajduje się plan modlitwy wypominkowej i kartka wypominkowa. Od następnej niedzieli będzie można kartki wypominkowe pobrać przy wejściach do kościoła.
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Składamy serdeczne życzenia wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny czy jubileusze.
13. Z naszej Parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: † Stanisława Sikorska (90 lat), † Jan Zdanowski (85 lat), † Jan Romanowski (63 lata).