1. Przeżywamy II NIEDZIELĘ Wielkiego Postu. Witamy w naszej wspólnocie i dziękujemy za posługę duszpasterską ks. dr. Rafałowi Kowalskiemu, dyrektorowi Wydziału Komunikacji Społecznej Wrocławskiej Kurii Metropolitalnej. Obchodzimy dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. zachęcamy do wsparcia ofiarami do puszek polskich misjonarzy pracujących w Afryce. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.00.
2. Na Drogę Krzyżową w okresie Wielkiego Postu zapraszamy w piątki: dzieci o godzinie 17.00, a młodzież i dorosłych po Mszach św. o godzinie 8.00 i 18.00.
3. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę św., w czasie której za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będziemy modlić się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.00. W tym dniu ks. Jan odwiedzi chorych w ich domach a ks. Krzysztof w sobotę.
5. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w pierwszą sobotę miesiąca na Mszę św. o godzinie 9.00 a po niej na nabożeństwo ku czci NMP Matki Miłosierdzia i zmianę tajemnic różańcowych.
6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli katolickiego kapłana obrządku ormiańskiego pracującego w Armenii i Rosji. Ks. Rafał Krawczyk wygłosi kazania i przybliży nam sytuację katolików Ormian.
7. Parafialny Zespół Caritas w niedzielę 4 marca będzie rozprowadzał przed kościołem Torby Miłosierdzia z przeznaczeniem na żywność, które należy przynieść do świątyni w kolejną niedzielę (11 marca). Zebrane produkty będą przed Świętami Wielkanocnymi przekazane dla najbardziej potrzebujących Parafian.
8. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę (4 marca). I grupa z 13 maja o godzinie 10.00, II grupa z 20 maja po Mszy św.
o godzinie 11.00.
9. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na krótkie spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej. Jednocześnie przypominamy, że trwają dla młodych ludzi spotkania w poniedziałki i środy w ramach kursu ALPHA.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w NIEDZIELI świecka misjonarka Agnieszka Klimek opowiada o swojej posłudze w Ekwadorze. W GOŚCIU NIEDZIELNYM tematem numeru jest samotność w dzisiejszych czasach, w których dobrobyt i indywidualizm miały być wyznacznikami „nowego, lepszego świata”. Jest także MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla najmłodszych, w którym dzieci znajdą porady jak zrobić własną grę planszową.
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Pamiętamy w modlitwie o Parafianach obchodzących w najbliższym czasie urodziny, imieniny czy jubileusze.