1. Przeżywamy II niedzielę adwentu. Kazania głosi dzisiaj ks. prałat Andrzej Dziełak, postulator
w procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza. Gościmy także alumnów naszego Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego. Za tę posługę serdecznie dziękujemy.
2. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są w całości przeznaczone na rozbudowę naszego kościoła. Przy wejściu do kościoła po każdej Eucharystii można nabyć opłatki. Zadbajmy, aby na naszym wigilijnym stole znalazł się poświęcony opłatek. Tradycyjnie zbierane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na prace remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać.
3. Parafialny Zespół Caritas organizuje przed Świętami Bożego Narodzenia akcję pomocy osobom potrzebującym z naszej parafii. W ubiegłym tygodniu na choince w kościele zawieszono 200 papierowych bombek z informacją, jakiej konkretnej pomocy możemy udzielić. Przedstawiciele Caritas zbierają dzisiaj przed kościołem przyniesione produkty i przygotują 50 paczek dla najbardziej potrzebujących Parafian. Serdecznie dziękujemy  wszystkich, którzy włączyli się w tę akcję charytatywną.
4. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć dzisiaj i w kolejną Niedzielę Adwentu po Mszach św. przy wejściu do kościoła. Świece te zapalane są na polskich stołach na znak solidarności
z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne dla dzieci, które otrzymają pomoc w wyżywieniu, edukacji i wypoczynku. Ponadto 10 gr. ze sprzedaży każdej świecy będzie przeznaczone dla potrzebujących dzieci z Ameryki Południowej.
5. Roraty przez cały Adwent są w naszej parafii odprawiane od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00,
w soboty o godzinie 9.00. Dodatkowo w każdą środę Msze św. roratnie będą o godzinie 6.15. W tym dniu nie ma  Mszy św. o godzinie 8.00.
6. Czasopismo parafialne U Pani Ostrobramskiej z planem wizyty duszpasterskiej, rekolekcji oraz kalendarium na rok 2018 została wczoraj rozprowadzona w naszej parafii oraz karteczki z informacją o terminie kolędy.  Osoby, które nie otrzymały aktualnego numeru znajdą go w miejscu gdzie jest w naszym kościele prasa katolicka.
7. Rekolekcje Adwentowe będą trwały w naszej parafii od czwartku 14 grudnia do III Niedzieli Adwentu włącznie (17 grudnia). Po raz pierwszy w prawie trzydziestoletniej historii naszej parafii nauki rekolekcyjne głosić będzie następca Apostołów Bp Antoni Dziemianko ordynariusz piński na Białorusi. Spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia planowana jest w sobotę 16 grudnia. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
8. Intencje mszalne, można zamawiać po każdej Eucharystii w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Zachęcamy do wcześniejszego rezerwowania Mszy św. za swoich bliskich żyjących lub zmarłych. Księga intencji na 2018 rok jest już przygotowana. Są też wolne intencje w miesiącu grudniu.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w GOŚCIU NIEDZIELNYM przeczytamy relację z obozów dla syryjskich uchodźców w Libanie. W NIEDZIELI znajdziemy rozmowę z ks. prał. Jerzym Stackiewiczem proboszczem parafii pw. św. Wojciecha w Kalinigradzie między innymi o powstałym tam niedawno pierwszym w Rosji sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Jest również dwumiesięcznik dla młodzieży MIŁUJCIE SIĘ, w którym przeczytamy historię nawrócenia się założyciela protestanckiego Kościoła Słowo Życia.
10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławieństwa Bożego na niedzielę i cały nadchodzący tydzień. Składamy serdeczne życzenia wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny czy jubileusze.