1. Przeżywamy 1 niedzielę adwentu, rozpoczynamy radosny czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Na Mszach św. błogosławione są opłatki, które można nabyć przy wejściu do kościoła po każdej Eucharystii. Zadbajmy, aby na naszym wigilijnym stole znalazł się poświęcony opłatek. Tradycyjnie zbierane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na prace remontowe w naszej parafii. Przed kościołem można również nabyć kartki świąteczne.
2. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą w całości przeznaczone na rozbudowę naszego kościoła. W dniu dzisiejszym przed świątynią osoby chętne mogą wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej koperty na ofiarę na rozbudowę kościoła.  
3. Parafialny Zespół Caritas organizuje przed Świętami Bożego Narodzenia akcję pomocy osobom potrzebującym z naszej parafii. Na choince w kościele zawieszone są papierowe bombki z informacją, jakiej konkretnej pomocy możemy udzielić. Bombki należy wziąć ze sobą a zakupione produkty przynieść w przyszłą niedzielę, które przed Świętami zostaną przekazane osobom potrzebującym. Zachęcamy do zaangażowania się w tę akcję charytatywną.
4. Święty Mikołaj, patron dobroci zawita dzisiaj do naszego kościoła z okazji święta przypadającego na
6 grudnia. Serdecznie zapraszamy dzieci naszej parafii na spotkanie z nim po Mszy św. o godzinie 12.30.
5. Roraty przez cały Adwent będą w naszej parafii odprawiane od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00,
w soboty o godzinie 9.00. Dodatkowo w każdą środę Msze św. roratnie będą o godzinie 6.15. W środę nie będzie Mszy św. o godzinie 8.00.
6. Modlitwa Uwielbienia z prośbą o uzdrowienie duszy i ciała odbędzie się we wtorek. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. a po niej na modlitwę. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
7. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na wieczorną Eucharystię, w czasie, której za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będziemy modlić się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy na tę Mszę św. lektorów, ministrantów i ich rodziców, a po Eucharystii na spotkanie w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
8. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 8.00, 15.00 i 18.00.
9. Gazetka parafialna U Pani Ostrobramskiej z planem wizyty duszpasterskiej będzie roznoszona w najbliższą sobotę przez Harcerzy oraz Parafian do naszych domów.
10. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będzie można nabyć w drugą i trzecią Niedzielę Adwentu po Mszach św. przy wejściu do kościoła. Świece te zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne dla dzieci, które otrzymają pomoc w wyżywieniu, edukacji i wypoczynku. Ponadto 10 gr. ze sprzedaży każdej świecy będzie przeznaczone dla potrzebujących dzieci z Ameryki Południowej.
11. Rekolekcje Adwentowe będą trwały w naszej parafii od czwartku 14 grudnia do III Niedzieli Adwentu włącznie (17 grudnia). Nauki rekolekcyjne głosić będzie ks. Bp Antoni Dziemianko ordynariusz piński. Spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia planowana jest w sobotę 16 grudnia. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie przed kościołem.
12. Intencje mszalne, można zamawiać po każdej Eucharystii w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Zachęcamy do wcześniejszego rezerwowania Mszy św. za swoich bliskich żyjących lub zmarłych. Księga intencji na 2018 rok jest już przygotowana. Są też wolne intencje w miesiącu grudniu.
13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w GOŚCIU NIEDZIELNYM tematem numeru jest św. Józef i jego wiara. W NIEDZIELI przeczytamy o Niepokalanym Poczęciu NMP, której uroczystość będziemy przeżywać
w nadchodzącym tygodniu.
14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, owocnego przygotowania w czasie Adwentu na przyjście Chrystusa oraz błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień. Składamy serdeczne życzenia wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny czy jubileusze.