OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18.03.2018

 1. Przeżywamy V NIEDZIELĘ Wielkiego Postu W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są w całości przeznaczone na rozbudowę naszej świątyni. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.00.
 2. Na Drogę Krzyżową w okresie Wielkiego Postu zapraszamy w piątek: dzieci o godzinie 17.00, a młodzież i dorosłych po Mszach św. o godzinie 8.00 i 18.00.
 3. Wielkanocne paschaliki, baranki oraz kartki świąteczne można nabyć przed kościołem. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na działalność charytatywną.
 4. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję charytatywną i w ubiegłym tygodniu przyniosły Torby Miłosierdzia z żywnością oraz Parafialnemu Zespołowi Caritas za organizację tej akcji. Przygotowane paczki trafiły do 45 najbardziej potrzebujących Parafian.
 5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w poniedziałek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. o godzinie 8.00 i 18.00. Na wieczornej Eucharystii modlimy się w intencji Róży św. Józefa, a następnie zapraszamy na spotkanie członków grupy na plebanię. W tym dniu obchodzimy także patronalne święto J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. W swoich modlitwach pamiętajmy o Najdostojniejszym Solenizancie, Metropolicie Wrocławskim.
 6. Rocznica inauguracji pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka przypada w poniedziałek 19 marca. Pamiętajmy o Papieżu w naszych modlitwach.
 7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy w najbliższy czwartek 22 marca i potrwają do Niedzieli Palmowej 25 marca. Prowadzić je będzie ks. dr Janusz Ospa. Plan rekolekcji zamieszczony jest w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej i facebook’u.
 8. Spotkanie osób, zaangażowanych w czytanie Słowa Bożego w naszej parafii zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek po ostatniej Drodze Krzyżowej. Zapraszamy także osoby, które chciałyby włączyć się w czytanie Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową oraz w czytania podczas Triduum Sacrum.
 9. W ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek pątnicy wyruszający z parafii NMP Fatimskiej we Wrocławiu będą zatrzymywać się w naszym kościele rozważając IV Stację Pasji Jezusa Chrystusa. Co najmniej od godziny 21.00 do 23.00 nasz świątynia będzie otwarta, zapraszamy również naszych Parafian do wspólnej modlitwy
  z pątnikami.
 10. Palmy wykonane przez Harcerki z 4 Drużyny Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego działającego przy naszej parafii będzie można nabyć przed kościołem w Niedzielę Palmową przed każdą Mszą św. Zachęcamy do wsparcia harcerek, którym zebrane pieniądze pomogą między innymi w organizacji wakacyjnego wyjazdu.  
 11. Parafialna pielgrzymka do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Rostkowa (miejsce urodzenia św. Stanisława Kostki) organizowana jest w dniach 27-29 kwietnia (piątek- niedziela). Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii u Pana Bogusia. Szczegółowy plan zamieszczony jest również na stronie internetowej i facebook’u.
 12. Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2018/2019 do publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz publicznego Liceum Salezjańskiego oraz zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi w szkole podstawowej w środę 21 marca od godziny 17.30, a w liceum w sobotę 24 marca w godzinach od 10.00 do 14.00. Dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich ks. Jerzy Babiak w ostatnim czasie głosił kazania na Mszach św. w naszej parafii. Więcej informacji na plakatach. 
 13. Triduum Sacrum będziemy przeżywali w naszej parafii według ustalonego i zamieszczonego w gablotce planu. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z planem i uczestnictwa w tej najważniejszej Liturgii całego roku.
 14. Podczas zbiórki do puszek na rzecz odbudowy organów w Bazylice Garnizonowej św. Elżbiety we Wrocławiu zostało zebrane 619 zł. Bóg zapłać.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w NIEDZIELI przeczytamy o Józefie Ulmie i jego rodzinie, którzy zostali zamordowani za ukrywanie dwóch żydowskich rodzin. W GOŚCIU NIEDZIELNYM tematem numeru jest pontyfikat Papieża Franciszka w 5. rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową.
 16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i owoców na czas rekolekcji wielkopostnych. Najserdeczniejsze życzenia składamy także wszystkim przeżywającym osobiste czy rodzinne uroczystości.
 17. Z naszej parafialnej wspólnoty w ostatnim czasie do wieczności odeszli: † Emilia Samojedny (89 lat), Marian Wąsik (33 lata), Irena Łączyńska (62 lata). Polećmy zmarłych Parafian oraz naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...