Rostkowo – Gietrzwałd – Stoczek Klasztorny – Święta Lipka

Termin: 27-29.04.2018                         Cena: 500 zł/os.

Dzień 1: Zbiórka pod Parafią i wyjazd z Wrocławia ok. godz. 05:00 . Przejazd do miejscowości Rostkowo w którym urodził się i spędził w miejscowym dworku dzieciństwo św. Stanisław Kostka - patron dzieci i młodzieży. Zwiedzanie sanktuarium z relikwiami św. Stanisława Kostki. Msza Święta. W pobliżu znajdującego się tu sanktuarium wciąż rośnie lipa, pod którą zgodnie z legendą modlił się święty i leży kamień z odciskiem jego stopy. Następnie przejazd do Gietrzwałdu - zwiedzanie: Sanktuarium Maryjne z obrazem Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej, który znajduje się w ołtarzu głównym świątyni. Przedstawia on Matkę Bożą okrytą ciemnoniebieskim płaszczem, trzymającą Dzieciątko Jezus w czerwonej sukience. Przy Sanktuarium znajduje się kaplica wotywna Św. Józefa z 1877 roku. Obiadokolacja i nocleg w Gietrzwałdzie.

Dzień 2: Po śniadaniu Msza Święta w Sanktuarium w Gietrzwałdzie. Następnie przejazd do Stoczka Klasztornego (Warmińskiego). Zwiedzanie Sanktuarium Matki Pokoju oraz celi więziennej Prymasa Tysiąclecia, krótki spacer po ogrodzie zakonnym. Przejazd do Kętrzyna na nocleg i obiadokolację.

Dzień 3: Po śniadaniu przejazd do Świętej Lipki i zwiedzanie klasztoru oo. Jezuitów oraz barokowej Bazyliki Nawiedzenia NMP z obejściem krużgankowym. Znajduje się tutaj łaskami słynący obraz Matki Boskiej Świętolipskiej. Podziwianie słynnych barokowych organów, które zostały zbudowane w latach 1719-1721 przez organmistrza z Królewca - Jana Josue Mosengela. Należą do najwspanialszych prospektów barokowych w Europie. Obudowa zdobiona jest złoconym ornamentem liści akantu. Msza Święta. Następnie wyjazd w kierunku Wrocławia. W drodze powrotnej obiad. Powrót w godzinach wieczornych do Wrocławia.

Cena zawiera:

- przejazd autokarem (wc, klimatyzacja)

- 2 noclegi

wyżywienie: 2 śniadania i 3 obiadokolacje

- obiad w drodze powrotnej

- ubezpieczenie: KL i NNW

- opieka pilota i opieka duszpasterska


Pierwsza wpłata 200 zł do 31.03.2018 rok